Budoucnost již dnes

K dosáhnutí společných cílů „inteligentní slévárny“ budoucnosti se bude snažit StrikoWestofen podporovat své zákazníky celou řadou možností nových technologií. Návštěvníci Eurogussu budou mít možnost nahlédnout do již prvních odhalených technologií na stánku StrikoWestofen. Kromě toho bude na stánku k vidění i optimalizovaný dopravní systém tekutého kovu „Schnorkle 2.0“ s vylepšeným vytápěním a rozšířenými bezpečnostními prvky.

StrikoWestofen není jediný, který se zabývá Industry 4.0 na Eurogusse, ale jejich výzkum a vývoj má výhodu sdílené komunikace mezi jednotlivými technologiemi pod zastřešující skupinou Norican Group (Taastrup, Dánsko) a s tím spojené investice do novinek, které by předtím by dříve nebyly možné.

Predikce Van der Hoevena: „V slévárnách budoucnosti, budou mít lidé spíše dohlížecí funkce. Zaměstnanci budou definovat cíle výroby, technologie, parametry kvality, monitoring produkce, provádět a plánovat údržbu. Veškeré další výrobní aktivity budou automatizovány pomocí Industry 4.0 a robotů, který se samy budou optimalizovat procesu.“

Novinky o StrikoWestofen

Od roku 2017 je StrikoWestofen součástí Norican Group, světového dodavatele technologií pro tváření a zpracování kovových dílů. Ve skupině jsou čtyři významné světové značky: DISA, ItalpresseGauss, StrikoWestofen a Wheelabrator. Společně nabízejí širokou škálu technologických řešení pro zákazníky a z celé řady průmyslových odvětví, včetně automobilního a leteckého průmyslu.